O nás

Jsme seskupením starostů a dalších komunálních politiků a společnými silami měníme život v Libereckém kraji k lepšímu.

Ať už na úrovni celého regionu, kde náš hejtman Martin Půta úspěšně vládne už třetí volební období, nebo jako starostové v mnoha městech a obcích Libereckého kraje. To byl ostatně hlavní důvod vzniku našeho politického hnutí Starostové pro Liberecký kraj v roce 2008 – prosadit efektivnější a transparentnější nakládání s veřejnými prostředky a zajistit další rozvoj celého Libereckého kraje.

Naše bohaté zkušenosti a konkrétní výsledky práce při správě kraje, měst a obcí už čtvrtým rokem uplatňujeme také v Liberci a v čele s naším primátorem Jaroslavem Zámečníkem klademe důraz především na kvalitu života v našem městě. Každý den se staráme, aby Liberec byl moderním, udržovaným a bezpečným městem.

Snížili jsme dluh města našich předchůdců o 400 milionů, a přitom jsme rekordně investovali ročně zhruba půl miliardy korun do infrastruktury, bezpečnosti, ale i dalších služeb pro občany. Zmodernizovali jsme 9 škol, opravili 39 městských ulic, sázíme nové stromy do samého centra města a schválili jsme také nový územní plán Liberce.

Staráme se. Každý den.

Přehled
kandidátů

Seznamte se s našimi lidmi, se kterými se každý den staráme o lepší Liberec.

Programové
priority

Podívejte se, jak chceme posunout Liberec o rozhodující krok dál.

Menu