Chmelík

Videa kandidáta

Zdeněk Chmelík

Jednatel rodinné firmy

Narodil se, vystudoval a celý život pracuje v Liberci, ke kterému má silnou pracovní i osobní vazbu. Jako občan i jako podnikatel není s řízením města spokojen, a to je jeho hlavní důvod, proč kandiduje do zastupitelstva města. Ví, kam v Liberci jít, kudy jít a chce bojovat za to, aby cest spíše přibývalo a šlo se po nich lépe. I lepší cesta může být cíl…

Budování rodinné firmy

Narodil se 20. prosince 1975 a většinu svého života studoval, žil a pracoval v Liberci. V roce 1994 odmaturoval na Střední průmyslové škole strojní a elektrotechnické a již v té době se aktivně zapojoval do chodu rodinné firmy METALO, s.r.o., která ho svým technickým zaměřením předurčila k jeho další profesní dráze. Po absolvování všech možných pozic ve firmě (i s ohledem na postupný růst, zůstává dodnes především technickým odborníkem) pracuje dnes ve firmě jako ředitel a tvrdou prací vybudoval ze společnosti největší firmu z oboru v Libereckém kraji. Posledních 5 let pracuje ve firmě jako technický ředitel.

Férová politika v TOP09

Do politického života vstoupil plný ideálů mladého člověka v roce 2010 a hlavním důvodem byl vznik TOP09, která se pro něj stala nadějí pro lidi jeho charakteru. Vybral si ji jako alternativu k ODS, v níž také rok působil. V současné době je členem výkonného výboru, člen Krajského výboru a místopředseda regionálního výboru TOP09 a od roku 2012 členem expertní komise pro dopravu. Jak sám tvrdí, dodnes ho neopustila myšlenka, že lze politiku dělat férově bez intrik a zákeřností. Jeho odhodlání kandidovat a angažovat se v městském zastupitelstvu je výsledkem jeho nespokojenosti s řízením Liberce. Chce do zastupitelstva vnést pragmatický přístup k řešení problémům a ve společné kandidátce se Starosty pro Liberecký kraj vidí především tým složený z odborníků na státní správu i kvalitní lidi z praxe, kteří dobře rozumí svému řemeslu.

Vodák i běžec

Se svou ženou vychovává dva syny a ve volném čase s nimi vyráží pod stan nebo na vodu. Turistika a vodáctví ho provází již od dětství a věnuje se jí dosud. Je členem NISAMARATHON z.s., který každoročně pořádá vodácko-běžecké závody korytem řeky Nisy z Jablonec nad Nisou do Trojzemí u Hrádky nad Nisou.V životě se řídí heslem: “Chcete-li, aby se věci kolem vás zlepšily, musíte se o to sami přičinit”.

Hlavní programová priorita kandidáta

Další kandidáti