Šolc

Videa kandidáta

Jiří Šolc

Hrdý liberecký rodák aktivně pracuje pro své město už od roku 2006, kdy se stal zastupitelem. Během svého působení na radnici se snažil být vždy pracovitý, odpovědný, vždy se snahou k hledání kompromisu. Dnes, jako manažer projektu Nový Perštýn, dokázal do Liberce přivést silného investora, který nechvalně proslulou „jámu“ v centru města promění v moderní inovační komplex. Během svého dalšího působení ve prospěch města se otec pěti dětí chce věnovat rozvoji, ekonomice a zahraničním vztahům.

Narodil se 31. 10. 1977 v Liberci, kde žije, pracuje a v současné době vychovává svých pět dětí.

Vysokoškolské vzdělání získal na Metropolitní univerzitě v Praze (dříve Vysoká škola veřejné správy a mezinárodních vztahů)  v oboru veřejná správa.

Liberec a hospodářská krize s grácií

V roce 2010 byl zvolen náměstkem primátora města Liberce pro školství a kulturu a později dostal na starosti ekonomiku a systémovou integraci úřadu. V tomto období se mu podařilo provést město Liberec těžkým obdobím hospodářské krize, když chytře šetřil tam, kde nebyl důvod rozhazovat a navyšoval příjmy všude tam, kde to bylo jen trochu možné. Dokázal refinancovat dluhopis města a znovu otevřít radniční sklípek. Je přesvědčen, že “samo slovo samospráva znamená právo na to, abychom si mohli věci veřejné spravovat sami a musíme to dělat dobře”.

Předseda finančního výboru Starostů

Jeho politické angažmá začalo členstvím ve Straně pro otevřenou společnost, v níž působil do roku 2010 jako místopředseda. Od roku 2006 je nepřetržitě členem zastupitelstva města Liberce a v roce 2010 se stal členem Starostů pro Liberecký kraj, za které v současné době vykonává funkci předsedy finančního výboru.

Co s Perštýnem?

V roce 2016 přišel s nápadem na realizaci projektu Nový Perštýn, který připravuje zástavbu urbanistické proluky zvané “díra Perštýn” novou čtvrtí města. Na tomto projektu pracuje v současnosti jako jeho hlavní manažer a v nové čtvrti plánuje vybudovat například technologické centrum, obchody, vyhlídkovou terasu s restaurací, čtyři kurty pro beachvolejbal, dětské hřiště a domov pro seniory. Je přesvědčený, že, ostudná „díra Perštýn“ po letech zmizí a dá městu nové pracovní příležitosti, věhlas a tah na branku v oborech, které zatím v Liberci pevné místo nemají.

Divadlo v krvi a dnes ceremoniářem

Svými rodiči byl v dětství veden ke kultuře a málokdo o něm ví, že si jako dvacetiletý mladík vyzkoušel v Malém divadle v Liberci stát na “prknech co znamenají svět” v divadelní inscenaci “Kdyby tisíc klarinetů”. Tato zkušenost v něm vzbudila nejen trvalou lásku k divadlu, ale také ho předurčila k budoucí roli ceremoniáře města, který s umem a citem sobě vlastním promlouvá ke snoubencům, vítá nové občánky nebo uvádí čerstvé maturanty do života dospěláků.  

S manželkou vychovává pět dětí, město Liberec miluje, nikdy by z něj nechtěl odejít a je připraven pro něj i nadále pracovat.

Hlavní programová priorita kandidáta

Další kandidáti