Levko

Videa kandidáta

Jarmila Levko

Rodačka z jihomoravských Valtic se do Liberce přistěhovala ve svých čtrnácti letech. Brzy po svém příchodu si město pod Ještědem zamilovala natolik, že se zde rozhodla zůstat natrvalo a dala vale tolik podmanivému kraji vína. Své bohaté zkušenosti, které získala nejen při vedení jedné z nejvýznamnějších kulturních institucí v našem kraji, ale také při práci pro Český rozhlas nebo jablonecké Eurocentrum, by nyní ráda nabídla i občanům Liberce. Matka dvojčat věří, že město takového významu si zaslouží lepší budoucnost. Ať už jde  o kulturní nebo sportovní vyžití či opravené silnice.

Narodila se 14. května 1969 v jihomoravském vinařském městečku Valtice. Ve svých čtrnácti letech se přestěhovala do Liberce a velmi záhy zjistila, že je to to správně město, kde chce žít.

V roce 1987 absolvovala Střední průmyslovou školu textilní – obor oděvnictví. V té době zpívala nejprve v pěveckém sboru Severáček, později s různými kapelami a hrála divadlo.

Vysokoškolské vzdělání získala o pět let později na Technické univerzitě v Liberci (dříve VŠST) v oboru ekonomika a řízení.

Eurocentrum, Český rozhlas a Doctrina

Profesním životem ji od počátku provázely nejen její znalosti získané při studiu ekonomiky a řízení, ale také vřelý vztah ke kultuře a umění. V letech 1999–2003 pracovala jako ředitelka Výstaviště Jablonec nad Nisou (nyní Eurocentrum). V roce 2004 povila dvojčata Lauru a Tomáše a po mateřské dovolené v následujících pěti letech prošla studiem Českého rozhlasu v Liberci nejprve jako moderátorka a zpravodaj a poté se stala vedoucí celého studia. Rok strávila jako manažerka rozvoje na soukromé Základní škole Doctrina.

Historicky první ředitelkou libereckého divadla

Již v době svých studentských let se velmi těsně pohybovala v prostředí kolem Divadla F. X. Šaldy, kde působila v hereckém studiu, statovala v mnoha představeních a snila o tom, že jednou bude v divadle pracovat. Sen se jí splnil v roce 2011, kdy uspěla ve výběrovém řízení na funkci ekonomické náměstkyně, a po třech letech zdolala další konkurz a stala se historicky první ředitelkou libereckého divadla. Za krátké období, které divadlo řídí prokázala, že k vedení divadla nestačí pouze vřelý vztah ke kultuře, ale také manažerské a ekonomické znalosti a schopnosti. Podařilo se jí zlepšit technické zázemí obou divadel i zlepšit komfort pro diváky – od zavedení dramaturgických úvodů až po drobností jako šatna zdarma či rozvozy MHD po silvestrovských představení. Posiluje propagaci Divadla F. X. Šaldy v sousední Žitavě a společně s žitavským divadlem vznikl tříletý projekt Mezinárodní spolupráce divadel, v rámci kterého jsou financována společná představení, výměny představení i například opatření libereckých oper a operet německými titulky.

Její hlavní prioritou do budoucna je vytvořit důstojné pracovní a finanční zázemí pro umělce a připravit a realizovat rekonstrukci obou divadelních budov.

Svou kandidaturou do městského zastupitelstva chce podpořit hnutí vystavěné na politicích, kteří mají za sebou kus práce v obcích a městech. Dává jí to naději, že se zákonodárný sbor nebude čím dál více vzdalovat realitě běžného života.

Ve svém volném čase ráda cestuje, čte, zpívá a chodí do divadla. Je maminkou dvojčat Laury a Tomáše.

Hlavní programová priorita kandidáta

Další kandidáti