Zemanová

Videa kandidáta

Hana Zemanová

Členka opery Divadla F. X. Šaldy v Liberci

Liberečanka tělem i duší, která v našem městě žije od narození a nikde jinde by ani žít nechtěla.

Divadlo je láskou už od dětství

Narodila se 23. 2. 1971 v Liberci a žije tu po celý svůj život, proto je také správnou libereckou patriotkou. Od mala jí to táhlo k hudbě a k divadlu, se zpěvem začala jako členka dětského sboru Severáček a zůstala mu věrná až do dospělosti. Od patnácti let pak spolupracovala s divadlem F. X. Šaldy, její angažmá v divadle bylo tedy logickým výsledkem jejího nasměrování od dětství. Od počátku devadesátých let je až dodnes členkou zdejšího operního sboru, její znělý soprán můžete slyšet v každém operním představení. V poslední době je v kontaktu se Základní školou pro tělesně postižené, kterým se formou zprostředkování návštěv generálních zkoušek snaží představit divadelní svět a rozšířit kulturní obzory. Druhým rokem též spolupracuje s nadšenci pro amatérské divadlo – ochotnickým souborem Jeleni za oponou z. s.

Jako dobrovolnice u knih i zvířat

Mimo kulturní svět má velmi ráda zvířata a na tomto poli příležitostně spolupracuje se spolkem Šance zvířatům. Je také jedním z iniciátorů tzv. Knihotočů (schránek, kde si lidé mohou vypůjčovat nebo měnit knihy), které prozatím vznikly např. v Liberci, Jablonci nebo Novém Boru. Přiznává že, dobrovolná činnost její profesionální práci velmi obohacuje.

V politice od roku 2015

Od roku 2015 je členkou KDU – ČSL, od roku 2017 je členku OV a v lednu 2018 byla zvolena do funkce předsedkyně MO. I přes to, že zatím nemá dlouhodobé zkušenosti z konkrétní politické práce, vždy se zajímala o občanský život i politiku. Angažovala se např. v prezidentské kampani M. Horáčka. Město Liberec považuje za město krásné s obrovským potenciálem a je přesvědčena že svým vstupem do komunální politiky i ona může přispět k jeho dalšímu rozvoji jako centra kultury, přírody a volnočasových aktivit. K tomu samozřejmě patří i bezpečí jeho obyvatel a návštěvníků, které si vzala za své volební téma pro nejbližší období.

Hlavní programová priorita kandidáta

Další kandidáti