Robert Korselt

Ekonom

Narodil se v Liberci v silném ročníku 1970, a jak zpívají Chinaski, zažil ještě jiný stát. Rozhodně ale nepatří k těm, kteří “nehasí, co je nepálí”. Po ukončení studia ekonomie na univerzitě v Liberci založil pro Euroregion, sdružení měst a obcí Agenturu regionálního rozvoje a podílel se na realizaci desítek projektů. Tehdy z jeho iniciativy vznikl např. veletrh Euroregion Tour, síť turistických informačních center, nebo bylo vyznačeno více než 1200 km cyklotras. Založil Asociaci NNO Libereckého kraje, byl ale také u vzniku Správy základních registrů, příspěvkové organizace Ministerstva vnitra.

Do Liberce přivedl Anifilm

Do Liberce se mu podařilo přivést mezinárodní festival animovaného filmu ANIFILM. Více jak 25 let je členem představenstva Okresní hospodářské komory. V posledních letech se věnuje především projektovému řízení, krizovému managementu a organizačnímu poradenství. Nyní je jednatelem městské společnosti Bazén Liberec, s.r.o. a snaží se udržet bazén v provozu než začne jeho velká rekonstrukce. Je ženatý, má 2 již dospělé syny. Ve svém volném čase se věnuje hlavně cestování, příležitostně golfu, tenisu a lyžování.

Programová priorita kandidáta

Plavecký bazén

  • Celkově zrekonstruujeme městský plavecký bazén, aby zůstal centrem sportu i odpočinku pro občany města a zachoval si i celorepublikový význam.

Robert Korselt

Projektový manažer

Menu