Ondřej Makara

inženýr kvality

Narodil se v Praze, ale první vzpomínky má až na život v Liberci, kde žije už od dětství. Po absolvování gymnázia Jeronýmova studoval aplikovanou informatiku, v současnosti pracuje v automobilovém průmyslu v oblasti řízení kvality jako inženýr zákaznické kvality. Celé dětství a dospívání se věnoval sportovnímu tanci, a i dnes si jde občas na taneční parket zavzpomínat nebo předat své znalosti dalším zájemcům o tanec.

Rozvoj veřejných prostor a komunikací

Už od dětství měl zálibu ve sledování politického dění, nejprve zejména toho celostátního, díky čemuž si poměrně brzy vytvořil svůj libertariánský pohled na svět. Komunální politiku začal více sledovat kolem roku 2010, když jako fanoušek dopravy s nelibostí sledoval infiltraci společnosti Busline do liberecké MHD. Poslední tři volební období (s výjimkou doby covidové) je pravidelným návštěvníkem libereckého zastupitelstva jako divák, v roce 2018 do zastupitelstva také poprvé kandidoval jako nestraník na kandidátce Starostů. V končícím volebním období byl také členem výboru pro dopravu a územní plánování.

Hlavním úkolem města by dle něj měla být zejména údržba a rozvoj společných veřejných prostor a komunikací, to je to, co využívají všichni občané, co všichni vnímáme a co nám všem zpříjemňuje a usnadňuje život ve městě. V rámci principu subsidiarity by se i více peněz mělo dostat do jednotlivých čtvrtí skrze osadní výbory, aby si místní obyvatelé rozhodli, co potřebují ve své čtvrti pořídit z peněz, které zaplatili na daních.

Menu