Lukáš Pohanka

starosta Vratislavic n/N

Narodil se 20. 8. 1978 v Moravské Třebové, ale většinu svého života strávil na severu Čech. Od studentských let se zajímal o veřejné dění a nebylo mu lhostejné, jak vypadá místo, kde žije. Cesty osudu ho tak zavedly do komunální politiky. Jak se později ukázalo, byl to správný směr. V roce 2008 byl zvolen do funkce starosty Městského obvodu Vratislavice nad Nisou a není náhodou, že v této funkci, s výjimkou roku 2013, setrval dosud. S manželkou vychovává dvě děti, fenku Bailey a ve svém volném čase se nejraději věnuje svému největšímu koníčku – sportu. V současné době také studuje obor politologie na Vysoké škole politických a společenských věd v Kutné hoře.

Vratislavice = dobré místo k životu

Za dobu, co se stará o Vratislavice, se zde povedla celá řada věcí. Za všechny jmenujme jen výstavbu a úspěšné provozování Kulturního centra VRATISLAVICE 101010, knihovny a spolkového centra IGI VRATISLAVICE nebo sportovních areálů Na Rozcestí a VAPARK. K jeho každodennímu poslání patří i péče o vratislavický zámecký park a lesopark, budování nových parků jako je Park Nové Vratislav. provozování domova pro seniory, akademie 3. věku, příspěvky na obědy, zvýhodněná doprava k lékaři a na nákupy, instalace cvičících prvků pro seniory v lesoparku a mnoho dalšího. Zapomenout rozhodně nesmí a nechce ani na  největší základní školu v Libereckém kraji, oceňovanou stavbu školky na Nové Rudě, pravidelný úklid a sekání v celém katastru, opravy komunikací nebo kultivace kontejnerových stání.

Programová priorita kandidáta

Vratislavice nad Nisou

  • Budeme se i nadále starat o rozvoj Vratislavic nad Nisou – např. postavíme letní kino, zpřístupníme náplavku, budeme dále rozvíjet sportovní areál Vapark a rozšíříme dětský hrad v lesoparku.

Lukáš Pohanka

starosta Vratislavic n/N

Menu