Lukáš Hájek

vysokoškolský učitel

Lukáš Hájek se narodil v roce 1991 v Jablonci nad Nisou, ale většinu svého života strávil v Liberci. Rád vzpomíná zejména na studia na ZŠ Oblačná a poté na Gymnáziu F. X. Šaldy. Během středoškolských let se stal členem projektu Neviditelné oběti komunismu, který poté i několik let vedl. Během prvních dvaceti let svého života poznával nejenom Liberec a jeho okolí, ale především zdejší lidi a jejich životy se všemi radostmi i strastmi. Liberec vždy vnímal jako ideálně velké místo pro život, jedinečné město uprostřed hor.

Liberecký patriot s mladickou energií i bohatými zkušenostmi…

V roce 2011 Lukáš započal studium politologie a komunikace v Praze, následně pokračoval i na univerzitách v Brně, německém Mannheimu a kanadské Ottawě. Ještě před ziskem doktorátu pracoval jako politický analytik v České televizi – zde tři roky získával bohaté zkušenosti nejenom během živých vysílání ČT24. Rok také působil v organizaci České priority, kde se věnoval rozhodování v politice na základě faktů. Od roku 2021 vyučuje politologii na Univerzitě Karlově, s manželkou už ale žije natrvalo v Liberci. Pro město pracuje jako člen Výboru pro sociální věci a bezpečnost a předseda Komise pro místní Agendu 21. Miluje knihy, filmy a sport, především pak výlety po ještědském hřebenu a v Jizerských horách.

…a vizí pro město

Liberec je úžasné město, asi všechny nás ale napadne něco, co by si zasloužilo zlepšit. Ke kvalitnějším chodníkům, modernějším školám nebo třeba více bytům přitom podle Lukáše vede společná cesta – lepší fungování radnice i liberecké politiky jako takové. Občané by měli mít dostatek možností i informací o tom, jak upozornit na své problémy a radnice má být naslouchajícím přítelem, který tyto problémy řeší. Rozhodování zejména o velkých projektech musí probíhat na základě faktů, nikoliv dojmů či názorů. A už tak skvělí zaměstnanci města si zaslouží respekt a podporu, protože bez jejich práce by nic z toho nešlo. Politici z různých táborů by pak měli hledat skutečně nejlepší, nikoliv jenom ta svá řešení problémů města. Právě svými zkušenostmi chce Lukáš k tomuto všemu přispět.

Programová priorita kandidáta

Participativní rozpočet

  • Budeme nadále rozvíjet úspěšný projekt participativního rozpočtu – pro nápady občanů města bude v příštím volebním období k dispozici celkem 50 mil. Kč.

Lukáš Hájek

Politolog

Menu