Jakub Vytiska

IT specialista

Rodák z Varnsdorfu, z města s bohatou historií ale i drsnější odvrácenou tváří. Od mladých let aktivní sportovec a ajťák. Vyrostl na legu a 8 bitové grafice v počítačových hrách. Po studiu na střední škole se rozhlížel, kam se podívat dál a jeho volba padla na další město na severu – Liberec. Jako specialista v oboru IT, online marketingu a analytiky se pustil do práce pro SLK a po úspěšných volbách i prací pro město Liberec pro následující 4 roky.

Čím se živí

Během studia informačních technologií a logistiky na Technické univerzitě se začal věnovat výuce rekvalifikačních IT kurzů zejména v Liberci a blízkém okolí. Během téměř 8 let přednášení, proškolil několik stovek posluchačů a posluchaček a dle zpětných vazeb si ověřil, že pomoc při zlepšování jakýchkoliv dovedností je velmi žádaná a potřebná. V dnešní době je to zejména alespoň základní schopnost ovládání nových technologií, která usnadní činnosti a ušetří čas. V Liberci s kolegou z Technické univerzity založil firmu, která se kromě další výuky v oboru IT začala zabývat tvorbou webových stránek, online marketingem a analytickou činností, což je nyní jeho hlavní pracovní náplní pro firmy z Liberce i zbytku ČR.

Zastupitelstvo, výbory, politika

Během necelých 4 let v zastupitelstvu se zasadil o vznik mobilní aplikace Liberec v mobilu, vytyčil cestu pro používání otevřených dat, podařilo se mu nastavit digitalizaci projektů města tak, aby každý občan mohl vidět, co se ve městě plánuje udělat nebo již udělalo a pomohl úřadu se orientovat v plánovaných projektech. Inicializoval a do konce volebního období v roce 2022 také dokončí velký projekt digitalizace, tedy Portál občana. Občané Liberce již nebudou muset řešit některé životní situace osobně na úřadě, ale vše zvládnou online a odkudkoliv.

Programová priorita kandidáta

Portál občana

  • Rozšíříme počet životních situací, které budou moci občané vyřídit z pohodlí domova – pomocí Portálu občana bude vedle online plateb za odpady nebo psy, záboru veřejných prostranství a dalších funkcí nově možné například vyřídit vzdáleně i parkovací kartu v rezidenční zóně.

Jakub Vytiska

Jednatel společnosti

Menu