Hana Zemanová

Členka opery DFXŠ

Narodila se 23. 2. 1971 v Liberci a žije tu po celý svůj život, proto je také správnou libereckou patriotkou. Od mala jí to táhlo k hudbě a k divadlu, se zpěvem začala jako členka dětského sboru Severáček a zůstala mu věrná až do dospělosti. Od patnácti let pak spolupracovala s divadlem F. X. Šaldy, její angažmá v divadle bylo tedy logickým výsledkem jejího nasměrování od dětství. Od počátku devadesátých let je až dodnes členkou zdejšího operního sboru, její znělý soprán můžete slyšet v každém operním představení. Kontakt se Základní školou pro tělesně postižené, kterým se formou zprostředkování návštěv generálních zkoušek snažila představit divadelní svět a rozšířit kulturní obzory, bohužel přerušila všechna Covidová omezení. Přesto je ale ráda, že z některých dětí a jejich rodičů se stali naši pravidelní diváci.

Jako dobrovolnice

Uplynulé 4 roky bohužel změnily mnohé. Zůstala mi, jelikož kromě kultury mám ráda i zvířata, příležitostná spolupráce se spolkem Šance zvířatům. Ale protože ráda vymýšlím nové věci, které by mohly někde někomu pomoci, tak jsem se během první karantény dala, společně s několika kolegy zastupiteli napříč politickými stranami, na šití a distribuci roušek různým organizacím a spolkům i jednotlivým osamělým seniorům a posléze kamkoli bylo třeba. Naše manufaktura fungovala skvěle, dobrovolnice – švadlenky byly úžasné a počet rozdaných roušek se blížil 5 tisícům. Poznala jsem mnoho dobrých duší, se kterými teď pomáháme uprchlíkům před válkou na Ukrajině. V prvních dnech jsem se zapojila do zajištění ubytování, doprovázela jsem uprchlíky na úřady, pomáhala najít práci, a tak nějak všechno, co bylo třeba. V současné době mám pár „adoptovaných rodin“, které považuji za své přátele. Přiznávám, že dobrovolnická činnost a společnost hodných a nezištných lidí můj profesionální i politický život velmi obohacuje.

V politice od roku 2015

Od roku 2015 jsem členkou KDU – ČSL, od roku 2017 jsem členku OV a v lednu 2018 jsem byla zvolena do funkce předsedkyně MO a jsem jí dodnes. Vždy jsem se zajímala o občanský život i politiku. Angažovala jsem se např. v prezidentské kampani M. Horáčka. Město Liberec považuji za město krásné s obrovským potenciálem a jsem přesvědčena, že v komunální politice i já můžu přispět k jeho dalšímu rozvoji jako centra kultury, přírody a volnočasových aktivit. Jsem členkou Výboru pro kulturu a cestovní ruch a také Výboru pro rozvoj a životní prostředí, v nichž se můžu věnovat tématům, která mě nejvíc zajímají – kultuře, volnočasovým aktivitám a ekologii. Mezi nejkrásnější povinnosti zastupitele považuji svatby – oddávání dvou lidí, kteří se rozhodli dál jít životem společně, mě neuvěřitelně nabíjí a s velkou pokorou k životu i radostí z něho si píšu své svatební projevy a jsem svědkem začátku nových životů. Nabídku stát se oddávajícím nikdy neodmítnu a vždycky se moc těším.

Programová priorita kandidáta

Kultura pro každého

  • Zaplatíme každému školákovi ze základní školy vstupenku na alespoň 1 divadelní představení za rok.

Hana Zemanová

Členka opery DFXŠ

Menu